TransAlpine 2015: den osmý

39km, 1700m up za 4:10, 9.místo. Celkově 268km/16000m up za 33:43, 8.místo v kategorii, 15.místo absolutně.

Včera večer změnili trasu a netáhli nás do 2880m. I nám ji krapec zkrátili na 39km. Ráno bylo přehlídkou mrtvol. Já mám tak oteklep holeně, že se mi hnusí na ně dívat. Jsou rudé a pálí jako by mi je někdo celou noc masíroval bičem. Každý tu ale má něco. Jen já mám kolegu, co je svěží jak ten ranní deštík, co nás vítal na startu.

Na sedmé místo ztrácíme 11 minut. Dnešek tedy nebude odpočinkový. Vyběhli jsme tak svižně, až si pomalu dělám osobák na 10km (probíháme za 44 minut). Holeně mě nikdy takhle nebolely. Žádná část těla mě tolik nikdy nebolela. Visím za Juliánem a myslím na posledních 29km. Do kopce běžíme, team na sedmém místě necháváme vzadu a stejně i rezervy. Jak se říká, jdu podlahu. Podle slov Scotta Jurka se snažím najít sílu, kde už žádná být nemůže.

Nádherným traverzem směřujeme k vesnici Stelvio, nad kterou, kdesi v mracích, je legendární sedlo. Mohutný masiv Ortleru se na nás dnes mračí a posílá nám ze své říše jeden mrazivý pozdrav za druhým. Sbíháme na poslední občerstvení závodu a už jen 14km do cíle.

Ale jakých!!! Běžíme do lesa a přepadá mě zoufalství. Tak prudký kopec neznám. Drtíme úsek, Julián mě tlačí, předbíháme. Následuje ještě prudší část a tak stále dokola, než máme potřebných 1000m nahoru.

Krásnou úboční cestou k Suldenu. Už dávno nechápu na co běžím. Na rukou mám deset videňských klobás, holeně mi přetekly přes kotníky. Jediné řešení je ale běžet…

Jak snadné je zastavit a dojít. Mezi 8.,7. či 10.místem rozdíl není. Kdykoliv můžu zastavit. Nechápu proč jsem to neudělal. Dobíháme vedouci mixovou dvojici a blížíme se k cíli.

Osm dní se pereme s tratí a soupeři a konečně nemusíme. Obrovská úleva, ža je to za náma a že už neucítím tu bolest holení. Padáme si kolem krku, děkuji Julianovi, že mě dotáhl do cíle.

Sáhnul jsem si na dno. V úterý poprvé. Pak ještě čtyřikrát. Rozmlácený jsem jako po žádném ultra. A štastný. Tak štastný, že už sem nemusím…

Nejdramatičtější boj nyl nakonec o 6.místo. Tam doběhli kluci z Itálie. Jen 13 minut po nich Rakušané, kterým jsme dneska utekli pouze o 8 minut. My o tři minuty 8. a na 9.místě mladí kluci, o 34 vteřin!!! Jsem spokojený, protože jsem víc a lépe letos nemohl. Děkuji moc za podporu.

12 komentářů: „TransAlpine 2015: den osmý

  • Ahoj, konečně doma. Uffff, děkuji moc. Bylo to opravdu těžké, úplně jiná úroveň vyčerpání, než po Rondě. Zuzka by měla napsat článek: „jak se mi vrátil chlapec ze závodu“. Dva dny po závodě mohu říci, že těžší týden v horách jsem tedy nezažil. Děkuji moc za podporu. Kdybys mě ale viděl na trati… :)

   • Mne to prijde fakt neuveritelny!! I kdyz jsi uplne jiny level a uplne nesrovnatelny.. jsi velka motivace..:)
    MSF! Prijemny odpocinek pred dalsim zavodem! 12:)

   • však já si to zapisuju, neboj ;) jednou to vydám jako příručku pro ženy jenž žijí s člověkem se sklonem k sebedestrukci :)

 1. Gratulace k intenzivnímu zážitku a pěknému umístění. Na běhej píšou „Bartas úspěšný na Transalpine runu“, takže úspěch, nebo ne?

  • Ahoj, děkuji za gratulaci. Umístění odpovídá možnostem regenerace a odpočinku v těch Campech od pořadatelů. Věřím, že spát týden v hotelu, jíst pořádné jídlo a relaxovat místo boje o místo na podlaze by mohlo umožnit boj třeba o tu top5. Úspěch bych považoval to 6. místo, které jsme drželi. :) Teď jsem ale rád, že jsme dokončili.

 2. Óbr gratulace, neuvěřitelnej výkon, jsi king. Navíc jako vždy vtip a nadhled, parádní čtení. Jen se stavím trošku podezřívavě k tý tvý radosti z toho, že tam už nemusíš, z toho bych se moc neradoval. Obávám se, že až se hlavě donese, že holením otrnulo, pokusí se vymyslet ještě větší hovadinu. :)

  • Děkuju….holeně jsou na tom bídně…snad se dají do UP dohromady… Ta radost je opravdová, na to by se muselo pár věcí změnit, abych se vrátil. :) Ale Tor des Geants na programu samozřejmě je…2023 ale…:) až bude natrénováno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.