Stereotypem ke světovému titulu?

Poslední závod jsem absolvoval pod vrchem Degollou. I když podle výsledku se mohl klidně jmenovat Bílá Hora, Chlumec, Waterloo, Stalingrad. Má běžecká závodní forma se pak blížila k současné formě hokejové Slávie, která dělá radost maximálně fandům Sparty. Cesty ven z marastu krajiny zničeného sebevědomí vedou po pohodlné dálnici Sebelítosti, po kolejích Zapšklosti nebo přes žhavé uhlíky Dřiny namíchané se střepy Vyčerpání. První dvě trasy jsem už vyzkoušel, byl tedy čas zahodit lenivé myšlenky a tupě následovat sestavený plán do sladkého nevědomí Stereotypu.

Ráno vstát, odběhat to, co si zrovna plán vymyslel, trochu se vysprchovat, najíst pomálu, neboť jsem o 10kg těžší než Sage Canaday, vyrazit do práce, před obědem bušit v posilovně, vdechnout oběd, bušit do počítače, domů, trochu zeleniny a spát. Víkendy pak opepřené dopoledním výběhem v horách a odpoledním rozhýbáním ztuhlých končetin na Green Hornetovi.

Páteční odpoledne na kole... Sierra de Guadarrama

Páteční odpoledne na kole… Sierra de Guadarrama

Společnost trénující smečky Guadarramských banditů dokáže z víkendů udělat kladivo rozbíjející ubíjející zbývající dny (dnes už něco přes 90) do Vulcanie.

Smečka vystupuje na první kopec

Smečka vystupuje na první kopec

Minulý víkend byl v plánu zimní bivak v jedné z chat na hřebeni hor Sierra de Guadarrama. Plán byl jasný. Dopoledne odtrénovat, zajet na oběd a nakoupit zásoby na noc. Večer se přiblížit autem k bivaku, dojít tam a v družné společnosti přežít noc u krbu s opečeným masem.

Los Bandoleros de Guadarrama - všimnout si toho nemůžete, ale Pražáček je jediný v dlouhých kalhotech...

Los Bandoleros de Guadarrama – všimnout si toho nemůžete, ale Pražáček je jediný v dlouhých kalhotech…

Už ale cesta ke startujícímu parkovišti jakoby dávala najevo, že Matka příroda s naším plánem nesouhlasí. Mé nové letní pneumatiky pravděpodobně nejsou dělané na ledový podklad a tak mi  zasněžená/zamrzlá silnice dala první lekci smyku pro začátečníky. Adrenalin se postaral o to, že jsem tento trénink nezačínal s nízkým pulsem. Poprvé také měla naše smečka i dívčí zastoupení. Mariina nadšenost však během tréninku vyprchala a myslím, že další sezonu zůstaneme nadále čistě Sausage Team.

Více sněhu, než jsme čekali

Více sněhu, než jsme čekali

První polovina výběhu byla zábavná. Přes corta fuego (vysekaný úsek v lese, aby jej případný požár nesežral celý) směr k prvnímu vrcholu a po hřebeni k zamýšlenému útulku. Mírně nás překvapilo množství sněhu. Náš pohyb připomínal spíše poslední metry výstupu na osmitisícovku, než běh. Do půli lýtek ve sněhu, vzorně se střídajíci v prohrabávání stopy, jsme po dvou a půl hodinách dosáhli bivaku. Výrazy přítomných hrdinů mluvily samy za sebe, ale až David to rozseknul a rozumně prohlásil, že dneska teda ne.

První bivak, tady se spalo na jaře

První bivak, tady se spalo na jaře

Cestou k druhému bivaku

Cestou k druhému bivaku

Tady jsme měli nocovat

Tady jsme měli nocovat

Tam někde jsou auta

Tam někde jsou auta

Zaradovali jsme se a kamarádsky mu utekli z toho větrného pekla. Pak se přihodil nějaký informační šum či co a najednou jsme byli na špatné cestě a směřovali špatným směrem. Všichni jsme mysleli, že jdeme směr auta, ale kolektivní mysl nás zklamala a tak jsme si výlet protáhli o další 3 hodiny “běhu” ve sněhu. Zničenou Marii jsme poslali domů a jali se likvidovat nakoupené zásoby jídla k vybranému banditovi domů.

Tady jsme skočili

Tady jsme skočili

Poslední výšvih

Poslední výšvih

Při nedělním výběhu se nám nepodařilo dosáhnout vrcholu Maliciosa (Zlomyslná). Byla zima a já měl plavání ve sněhu dost. Potřebné metry jsme natočili níže, abychom se ve zdraví dožili i dalšího víkendu.

Nedělní la Pedriza

Nedělní la Pedriza

Cuerda Larga - hlavní hřeben Sierra de Guadarrama

Cuerda Larga – hlavní hřeben Sierra de Guadarrama

To jsem chtěl pojistit a v pondělí si zašel k fyzioterapeutovi, aby zkontroloval všechny součástky a začal se o mě trochu starat. Ano, až k takovému posunu na profi úroveň u mě došlo. Při úvodní prohlídce a diagnostikování všech neduhů se mě jal napravovat. Při představě cukání s krkem jsem se opotil víc, než mě čeká na Vulcanii. Omluvil jsem se a doufal, že ho má náhlá lepkavost odradí od sadistických praktik. Mýlil jsem se. Na druhou stranu jsem se ujistil, že tohle dělat každý týden nemusím.

Další víkend naštěstí přišel záhy. Za klasických pět dní byl tu a já s sebou nechal vichřící cloumat, zatímco jsem v probouzejícím se dni a již velmi čiperném dešti uháněl dálnicí na horský trénink. Vyběhli jsme za svítání, abychom to měli za sebou dřív, než přijde konec světa.

V parku na sever Madridu je spoustu silniček jako stvořených k prohánění silniček. Bohužel je tam také spoustu armádních objektů, které mění Tour de Parque na Tour od bráně k bráně. Již třetí víkend se mi však povedlo v té změti vyznat změnit trasu na výlet po místních letních sídlech madridské šlechty. Páteční delší výlety tak trávím okukováním sídel.

El Pardo - park se silničkami k bránám...

El Pardo – park se silničkami k bránám…

Nebo zámkům

Nebo zámkům

Tentokrát jsme se neztratili, ale třetí výstup na kopec jsem si už odkroužil sám. Vichřice a sněhové kroupy s deštěm byl ten správný koktelj na protažení zhuntovaného těla kancelářské myši. A jak se říká: Nejhorší den v horách je lepší, než nejlepší den v práci.

Svítání už v mracích

Svítání už v mracích

Uklizená cestička

Uklizená cestička

Trocha krásy uprostřed hnusu

Trocha krásy uprostřed hnusu

Tréninkový kopec Abantos - vypadá nevinně, ale přímo nahoru je to 800m za 3km

Tréninkový kopec Abantos – vypadá nevinně, ale přímo nahoru je to 800m za 3km

Paco Pastel pod Abantosem...až někdy budete v El Escorialu určitě se zastavte. Nejepší pekárna v provincii Madrid

Paco Pastel pod Abantosem…až někdy budete v El Escorialu určitě se zastavte. Nejepší pekárna v provincii Madrid

Vyhraný boj s přírodními živly a hlavně se svojí leností jsem oslavil prohřeškem proti životosprávě a dal si v Paco Pastel vyhlášenou čokoládovou palmeru. S rajským pocitem v ústech jsem otevřel fb a narazil na nový článek na bulvárním serveru behej.com.

Tak kouzlí La Pedriza

Tak kouzlí La Pedriza

Ten do světa vykřikoval, že jsem byl nominovaný reprezentovat na Mistrovství světa v trailu. Nebudu lhát. V krku knedlík a bylo mi nějak slabo. Pro cynika zoceleného korporátem nové to pocity. Na druhou stranu, čeho může sportovec dosáhnout více, než obléci národní dres (pokud nafasujeme) a v něm otestovat hranice možností svého srdce. Snad se mi to povede i na Mistrovství Evropy ve skyrunningu. I když směčka extrémně odolných beskydských vlků je nespočetná a neunavitelná…

Reprezentant...

Reprezentant…

Večerní projížďky

Večerní projížďky

4 komentáře: „Stereotypem ke světovému titulu?

 1. Nadherny fotky, neskutecne motivujici zapisek…
  Vim, vim.. reprezentanti se museji zamerit na profi pripravu, ale ten skok, co jsi udelal v minulem a letosnim roce.. mluvi za vse.. Proto i ja, naprosta lama.. jsem zacal delat (z meho pohledu) neskutecne veci. Kdyz clovek chce, tak musi:).
  Drzim palce! Ses fakt dobre!! At se dari, 12:)

  • V průvodcích o Madridu se píše..že se zdá, že to nebe visí trochu výše než jinde. Čím déle tu jsem, tím víc mi připadá modré, barvy sytější… :) Znáš to, z 0 se na jakoukoliv úroveň skáče jedna radost. Tak hlavně ať vydrží zdraví, vypadá to, že s motivací problémy nemáme. :)
   Měj se pěkně :)

 2. No to je moudro, to by se dalo tesat… :-)
  Cesty ven z marastu krajiny zničeného sebevědomí vedou po pohodlné dálnici Sebelítosti, po kolejích Zapšklosti nebo přes žhavé uhlíky Dřiny namíchané se střepy Vyčerpání.

  Některé tvoje a 12Honzade tréninkové věci mi teda opravdu příjdou šílené, ale musím hluboce smeknout. Budu držet palce, ať se daří v repre.

  • Ona je to asi pravda. :) Plnit to je už jiná věc. To se mi moc nedaří. :) Zvlášť, když přijde rýmička a nemůžu dva dny trénovat…to je konec. Děkuji, budu se snažit dobře reprezentovat. :)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.