Na houpačce formy

Pobíhání v barbarských slovanských pohořích mi vystavilo fakturu hned po příjezdu do prosluněného Madridu. Nasteští bylo tolik práce, že čas na triznu nad uvadající formou nebyl.

První vyjížďka do "provozu"

První vyjížďka do „provozu“

V sobotu jsem kvůli rýmičce vynechal pobíhání v zasněžených kopcích. Nedělní projížďka na kole se zdála jako daleko lepší nápad. Na pohodu, klídek a tabáček. Zajel jsem s kolem na jih Madridu. K Marcosovi (ten, co nás vzal na Lurbel) na předměstí Valdemoro.

Tam na Chinchon

Tam na Chinchon

Vyrazili jsme směr západ, po dálnici. Není mnoho používaná, ale přesto je to dálnice. Má první vyjížďka v provozu. Jelikož ještě nejsem s nášlapy takový kamarád, trochu jsem se bál. Pak už do kopců. Ty jsem si užíval a jako Konig odjížděl Contadorovi. Dojeli jsme až do vesnice Chinchon, kde jsme si střihli finish do kočkohlavého kopce ve stylu Paris-Roubaix. Po mém prvním pádu se zapnutými tretrami došlo i na kulturní kafe na prosluněném starobylém náměstíčku.

Chinchon náměstí, které se v sezoně mění na býčí zápasiště

Chinchon náměstí, které se v sezoně mění na býčí zápasiště

Po hodině a půl jízdy byl na řadě omluvný telefon manželce, že se do 2 hodin asi nevrátíme. Víc než zregenerovaně jsem si připadal rozsekaně. Ale bylo krásně.

Profíci

Profíci

Cíl pro další týden byl jasný. Udělat co nejvíce práce, abych nemusel  o víkendu do práce. v plánu byl další trénink s číslem. Tentokrát na východ od Madridu, ve vesničce Priego v provincii Cuenca. Ve středu večer jsme rozluštili metodu, kterou pan finanční používal na obohacení svého konta na úkor firemního. Takže se rýsoval volný víkend a vneděli se mohl vydat prozkoumat správnost zimní předpovědi. Zima byla, to jo. Navíc jsem cestou na start potkal i 3 sypače. Bohužel, sníh žádný.

Nejdřív k vysílačům vpravo, pak dozadu a po levé straně nahoru a zpátky do vesnice...Subida al Cerro de la Degolla

Nejdřív k vysílačům vpravo, pak dozadu a po levé straně nahoru a zpátky do vesnice…Subida al Cerro de la Degolla

Vesnička Priego je starobylá s malebným náměstím a kostelem. Pod skalnatým útesem a s vymraženým sportovním centrem. Start naštěstí až v 11 a tak, kdyby nebyly mraky, by na nás svítili i paprsky.

Zhebnul jsem už v prvním kopci.

Zhebnul jsem už v prvním kopci – dole Priego (foto: Latula Team)

Závod to byl povedený. Ze strany organizace. Moje forma z Tater byla ta tam. Tak jsem se aspoň kochal. Výstup na mohutný útes a běh po jeho kraji, zatímco pod vámi létají orli. Jen jako Gandalf skočit nějakému za krk.

Barevné korálky pod útesem

Barevné korálky pod útesem (foto: Latula Team)

Bylo všechno: vyhledy, klouzání po mokrém vápenci, šplhání po laně, křoví rozdírající nohy (tehdy se projevuje výhoda běžet v 0st. v kraťasech – nohy jsou zamražené a nic necítí), sem tam občerstvení.

Druhý kopec už jen pro radost z pohybu

Druhý kopec už jen pro radost z pohybu (foto: Latula Team)

Při posledním seběhu se vytratila i radost z pohybu

Při posledním seběhu se vytratila i radost z pohybu (foto: Latula Team)

Výsledek byl smutný. Stejným tempem jsme, povídajíce, běželi s Honzou Zemaníkem v Tatrách. Naštěstí existují legální drogy na zlepšení nálady. Ve formě jídla, třeba. Cestou domů jsme se stavili ve vesnici Alcocer, kterou kluci už potřetí pokřtili na poslední občerstvení závodu.

K.O.nečně

K.O.nečně (foto: Latula Team)

Oběd je pak velký eufemismus. Alespoň v téhle fázi výletu se osvědčil trénink z Vánoc a sežral jsem tři krávy a labutí rodinu. Kluci pak vypili po lahvi od tří různých likérů. To vyústilo v rozhodovací etudu před autem, kdo z nich toho vypil nejméně a je schopen řídit.

Celá kráva

Celá kráva…

A labutí jatka...

…a labutí jatka

Cesta do Madridu skrz sněžení, mlhu a tmu díky tréninku z cesty z Tater uběhla rychle a bez problémů. Skoro jsem se tak stihl vyspat na další týden.

5 komentářů: „Na houpačce formy

 1. :) ses neskutecnej s tim, ze vikendove zavody dokazes brat jako trening a naopak… Zajimava metoda.
  Jako spravny nadsenec verim, ze podobne usili.. se ve finale setka i se zajimavymi (a zlepsenymi) vysledky.. I kdyz, co plati na lamy, nemusi platit na reprezentanty..
  Drzim palce! 12:)

 2. Závody mi ordinuje trenérka. :) Je to příjemné zpestření dřiny v kopcích, většinou osamocené. A má – trenérka – pravdu, že sám se tolik nevyhecuješ, jako v závodě. Teda u mě to funguje, nasadím číslo a hned běžím se 185 tepy. Myslím, že podobně půjdeš Kbelskou, ne? :)
  Už jen měsíc do TGC!!! :) Těšíš se?

  • Ty me vzdycky zblbnes!! :)
   Kbelskou ne.. To jsem na TGC .. ovsem dam si jako zavod rychlou padesatku, silnicni Brdskou stezku v dubnu, at se taky trochu v ramci treningu zmacknu:).. Kdyz to rikal velky NEO, nas vzor.. :).. Tak musim.. Dik za motivaci.
   12:)

 3. Konečně někdo z Velkých, kdo jí maso. A nejen maso. I další věci, před kterými se jiní na kilometry křižují… Dodáváš mi naději, že jde běhat hodně a dobře a jíst všechno. Díky ti!! (Při čtení jsem si říkala, že ty Španělé, to je taky národ, co sežere všechno, a ony jsou ty labutě takový krásný, větrníkový…;-)

  • :) Jojo, jedl jsem všechno… Vánoce nebyly úplně dle výživových poradců. Bohužel, od té doby se docela držím a už jsem o 7kg lehčí než na konci minulé sezony. :) Snad mě to do kopců pomůže. :)ˇ
   Co je ve Španělsku rozšířené a u nás se nevidí je maso z páva. Říkají, že to je nejméně tučné maso – takže z něj dělají šunku, ale dá se koupit i jako mleté atd. :)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.